You are here

Mečys ir Rasa

Rasa ir Mečys Palšauskai Paskutiniai dešimt metų mus, chorinio dirigavimo specialistę ir technokratą pagal išsilavinimą, apdovanojo mažiausiai trimis atradimais, kurie stipriai pakoregavo mūsų pomėgius, laisvalaikį, supratimą apie folklorą ir praturtino mūsų senolių lobynais. Pirmasis, tai „Kupolė“. Ten, aišku, ėjom dainuoti. Nors dainavimas mus lydėjo visais gyvenimo tarpsniais, tačiau „Kupolėje“ jis atsiskleidė (tiksliau buvo atskleistas ir toliau tobulinamas) naujom spalvom.

Antrasis – iš naujo atrasta Dzūkija. Iki šiol ten važiuodavom tik pagrybauc, nuostabiais miškais pasigrožėt, sąmanų kilimais pabraidziot. O dabar, kuomet ten atradom tiek nuostabių ir dvasingų žmonių, be jų neįsivaizduojam savo gyvenimo. Taip norisi pasidalinti su šiais žmonėmis savo džiaugsmais, nuolat ir nuolat klausyti pačios nuostabiausios pasaulyje dzūkų šnekos.

Trečiasis – supratingi, pakantūs ir draugiški kupoliukai. Daug dienų ir vakarų su jais praleidžiam kartu repeticijose ir koncertuose. Šio nerūpestingo bendravimo pasiilgstam vos tik praeina keletas dienų.

Ką daugiau apie mus. Gimėm viena Suvalkijos lygumose, kitas – Vidurio Lietuvoje. Lakstėm ir užaugom. Likimo įgeidžiu susitikom Kaune ir apsistojom Raudondvaryje. Na, o dabar didžioji mūsų laisvalaikio dalis yra skiriama „Kupolei“, be kurios neįsivaizduojam nei savo kasdienybės nei švenčių.

Dažnai pagalvojam, o kas, jeigu nebūtų šių trijų atradimų mūsų gyvenime. Taip ir būtume nepažinę tiek daug nuostabių žmonių, neturėtume tikrų draugų kupoliukų, taip ir liktume neužkeliami į tokias aukštumas, nuo kurių pamatai ir pajauti tikrą grožį ir kuris kaskart vis kitoks. O tada plačiau atsiveria akys ir širdis ima plakti smarkiau…

Atsiliepimai

Pagaliau ir Jūs prisiruošėt parašyti savo dienoraštį.Ir dar tokį išsamų,gražų,su šumna nuotrauka.Tegul mums visiems nuo buvimo kartu ir toliau veriasi akys ir širdys plaka stipriau.

Jeigu Jūsų nebūtų, man trūktų vaivorykščių tiltų, nuo kurių rasą geria boružėlės ir Saulės zuikučiai…kuriais galima grįžti į vaikystę ir nukeliauti į Laimės šalį…

Mečiui ir Rasai

Kupolė visiems ko gero plačiai širdį atidaro,
Nuramina, nekankina, pavilioja, pamyluoja,
Suteikia daug dvasiai peno, kuri gal be jo gyveno,
O gal trūko dar kažko, pasakyti net sunku.
Kartais pradedu mąstyti, o kas būt kitaip brolyti
Jeigu būtų taip nutikę ir nebūtum susitikę.
Kai šita mintis prasminga į makaulę man įsminga
Tada suprantu aš taip- viskas būtų daug kitaip.
Ir džiaugiuosi aš be galo, kai susėdę mes prie stalo,
Tartum didelė, linksma – kupolietiška šeima.
Drauge šneka ir dainuoja, drauge pluša prakaituoja.
Kokia tik nebebūt diena- mus suvienija daina.
Širdis man nusiramino , nes abudu Jus pažino,
Dėkui Dievui ir visatai, o svarbiausiai- mūsų tatai.( Vadovui)

( m.g.- kaip ir anksčiau…)

Visada džiaugiuosi matydama jus abu drauge. Smagu, kad sutampa jūsų pomėgiai. Žaviuosi jūsų pagarba ir tolerancija ne tik vienas kitam, bet ir šalia esantiems. Išlikite ir toliau tokie nepakartojami… Šaunuoliai.