You are here

Jadvyga: mano dienoraštis

Paslaptingoji Islandija

Šią vasarą teko pakeliauti po Islandiją. Islandija-kerinčio grožio žemė. Man ji paliko sudegusio, suaižėjusio kaimiškos duonos kepalo įvaizdį.

Mano riešinės

Atėjus riešinėms į madą, ir aš neatsilaikiau pagundai pabandyti nusimegzti riešines. Labai smagu pasipuošti savo rankdarbiu, o ir artimam žmogui ar draugui padovanoti. O kaip man sekėsi, matote nuotraukose.

Kalnai

Seniai seniai mane sužavėjo kalnai ir žiemą, vasarą keliauju aš tenai…

Svovakija Aukštieji Tatrai.

Štrbskė Pleso Bachledova
!

Naujametinė pasaka

Mielieji,

Tegu šie Naujieji Metai būna jums dar neskaityta vaikystės pasaka, kurioje pildosi visos svajos.

Man šie Naujieji — vaikystės žiemos pasaka. Pildosi mano svajos. Sutikau Naujus Metus gerų draugų būryje, miško nykštukų karalystėje prie laužo, su žaidimais, dainomis, gražiais palinkėjimais.

Nuotraukose matote šventines akimirkas.

2010 metų palydos Jadvyga, Daiva, Danutė Naktinė žiemos miško pasaka

Rudenėlis

Atskubėjo rudenėlis su nepakartojama spalvų įvairove, krintančių lapų šnaresiu, išskrendančių gervių klyksmu… su savo džiaugsmais ir rūpesčiais. „Miško fanai“ Kleboniškio svetainėje šventėme derliaus šventę. Dainavome, vaišinomės lauže keptomis bulvėmis, dešrelėmis, vištų sparneliais ir kitomis gerybėmis. Šį kartą mūsų buvo gausus būrys. Visi buvo apdovanoti prizais. Saulė nepagailėjo spindulių ir geros nuotaikos.

Pakabinami margučiai

Uodeguoti kiaušiniai

Artėjant Šv.Velykoms, reikia prieš 2-3 savaites parsinešti iš miško lazdyno, karklo, ievos ar beržo šakelių ir jas pamerkti. Jos sužaliuos, o prieš Velykas pakabinsite ant jų margučius. Juos pasidaryti visai paprasta.

Žalio vištos kiaušinio abiejuose galuose pramuškite mažas skylutes ir turinį su burna išpūskite. Turėsite dvigubą naudą: turinį suvalgysite, o iš lukšto padarysite margutį. Tuščią kiaušinį ištepkite klijais ir apklijuokite medžiagos skiautelėmis, įvairiomis kruopomis, džiovintais lapais ar žolelėmis, samanomis ir įvairiomis sėklomis. Dar galima kiaušinį apmegzti su vašeliu spalvotais siūlais arba nudažyti dažais ar svogūnų lukštais. Per kiaušinį perverkite spalvotą vilnonį siūlą arba kaspinėlį ir pakabinkite. Šį darbą su džiaugsmu atlieka ir vaikai. Jie tai atlieka kruopščiai ir su meile. Jūsų namai prisipildys meilės ir gėrio.

Lesykla

Savo ir paukštelių vardu dėkoju Daivai Br. ir jos mokiniams už padarytas lesyklėles. Vieną iš jų ir aš pakabinau prie savo namų Kalniečių parke.

Naujieji Metai

O taip Tigro Metus sutinka „Miško fanai“

karnavalas labai linksma

Bitininkauju

Šio meno išmokau iš tėčio ir sėkmingai bitininkauju penkiolika metų. „Kupolėje“ esame 5 bitininkai megėjai. Vieni su kitais pasidalijame patirtimi.

Noriu svetainės skaitytojams parekomenduoti vieną liaudies vaistą, kurį sekmingai pati naudoju jau keli metai. Dabar tinkamiausias metas jį pasiruošti. Jis ypač tinka brandžios jaunystės žmonėms.

Žolynėliai

Gal todėl, kad gimiau ir užaugau kaime, taip be galo myliu gamtą, semiuosi iš jos stiprybės ir sveikatos. Nežinau kokiais žodžiais reikėtų aprašyti žalios žolės ar šieno kvapą. Man tai siejasi su gimto kaimo prisiminimais.

Puslapiai