You are here

Pakabinami margučiai

Uodeguoti kiaušiniai

Artėjant Šv.Velykoms, reikia prieš 2-3 savaites parsinešti iš miško lazdyno, karklo, ievos ar beržo šakelių ir jas pamerkti. Jos sužaliuos, o prieš Velykas pakabinsite ant jų margučius. Juos pasidaryti visai paprasta.

Žalio vištos kiaušinio abiejuose galuose pramuškite mažas skylutes ir turinį su burna išpūskite. Turėsite dvigubą naudą: turinį suvalgysite, o iš lukšto padarysite margutį. Tuščią kiaušinį ištepkite klijais ir apklijuokite medžiagos skiautelėmis, įvairiomis kruopomis, džiovintais lapais ar žolelėmis, samanomis ir įvairiomis sėklomis. Dar galima kiaušinį apmegzti su vašeliu spalvotais siūlais arba nudažyti dažais ar svogūnų lukštais. Per kiaušinį perverkite spalvotą vilnonį siūlą arba kaspinėlį ir pakabinkite. Šį darbą su džiaugsmu atlieka ir vaikai. Jie tai atlieka kruopščiai ir su meile. Jūsų namai prisipildys meilės ir gėrio.

Margučių puokštė ant palangės Margučių puokštė ant stalo
Margučiai, parišti pakorimui

Atsiliepimai

Nu Jadvyga kad suraitė — nuostabiausia sodo kraitė,
Šį pavasarį pražydo, ant palangės ankstų rytą.
O kiaušiukų gražumėlis, viens kaip rožė, kits kaip smėlis,
Ant grakščių šakelių kabo ir papuošti žalių lapų.
Sugalvok gi tu man šitaip, kaip iš rašto nupaišyta,
Ant palangės nėriniai ir spalvingi deriniai.
Toks gražumas traukia akį, gal kas šito dar nematė.
Muškim būgnus, pūskim dūdas, pas Jadvygą tegul grūdas.
Ji pati tarsi stebuklas — meile šaudantis pabūklas.

Gintautai, labai ačiū už gerą žodį, bet tamsta savo dienoraštyje galėtum apie save daugiau paporinti ir apie ,,Kupolę’‘ parašyti.
O visi tegu pas mane į Kleboniškio svetainę grūdas, čia visus priimsiu, nes paukšteliai jau puotą ruošia, beržai sveikatos eleksyrą varvina, o žibutės jau ir kilimus kloja.