You are here

Čia - aš

Čia – aš – Kupolės vadovas. Jau 25 metai, kai su Kupole žengiame koja kojon. Prieš tai dar buvo Kaišiadorių „Verpeta“ , Kauno Pramprojekto „Volungė“… Kupolė — mano džiaugsmas, mano rūpestis, mano liūdesys ir mano meilė.

Myliu Dzūkijos šviesius pušynus ir Žemaitijos gūdžius eglynus, sraunius Dzūkijos upelius ir tamsius Žemaičių ežerus. Taip ir blaškausi tarp Žemaitijos ir Dzūkijos. Ir dainos, ir legendos, ir pasakojimai, ir apskritai šių regionų folkloras man arčiausiai širdies. Gal tai genai?.. Tėtis — dzūkas nuo Jiezno, mama — žemaitė nuo Mosėdžio. O kas aš?..

Nepakenčiu vaidmainiavimo, netikrumo, maivymosi. Gal todėl ir folkloras, ir meilė gyvūnams tapo mano gyvenimo dalimi, nes ten viskas tikra. Nėra apgaulės. Dar tapyba. Galiu fantazuoti. Realizuoti tai, kas vaizduotėje, ko nebėra, o gal ir nebuvo.

Labiausiai trūksta laiko, ramybės ir tylos. Dzūkijos sodyboje galiu pabūti su savimi ir su tyla. Galiu klausytis pušyno godų, gegučių sutartinių, griežlės verkavimo. Galiu sėdėti prie laužo, klausytis šilo ir tylos. Tai — palaima. Tokios linkiu visiems.

Kupolės vadovas - Antanas Bernatonis

Atsiliepimai

Komentaras ne visai į temą. Esu, ko gero, Jūsų ansamblio fanė (tokia ne visai – nelydžiu Jūsų koncertuose, neprašau autografų, bet kai tik žinau, kad koncertuosite- pasiklausau) ir patekusi į Jūsu svetainę labai nustebau, kad įrašyti tik du kompaktiniai diskai ir įsivaizduokit, netveriu džiaugsmu, kad abu juos turiu. Pirmąjį pirkau Juškų Muziejuje užpraeitą vasarą, o partizanų dainas – Vilniuje, Akropolio Maximoje prieš šių metų Šv. Kalėdas. Labai norėčiau įsigyti dar kelis- padovanoti draugams ir vaikams, bet, bent jau Vilniuje, neįmanoma rasti. Gal tokia aš ir ne vienintelė. O Žemaitiškų Kalnų komp. diskas būtų iš viso fantastika. Dabar žmogus žemaitis Vilniuje iš viso bijai numirti, aišku kad ne tik nepagiedos nieks gyvai, bet net kompakto vaikai neturės. Tikra prapultis…
Su pagarba irdėkingumu už tai ką darote ir su viltim, kad atsižvelgsit į klausytojų pageidavimus.

Malonu,kad turime gerbėjų.Visus jus mylim ir gerbiam.Kompaktinių plokštelių galima įsigyti Kupolės buveinėje—Lietuvos veterinarijos akademijoje,Vilkijoje—Juškų muziejuje,o Vilniuje—pas Kupolės Dailidę—Tautvydą.Zemaičių Kalnų kompaktinę plokštelę galvojame išleisti.Bet dar tik galvojame.Gal kitais metais…

O, kokia puiki nuotrauka! Norėjau sumažinti, bet nekyla ranka.

Va čia tai nuotrauka….Pats tikriausias Lietuvos ąžuolas..:)

Geriausi linkejimai nuo Grigų šeimynos! Apžiūrėjom svetainę, patiko, o ypač nuotrauka. :)
Dar labai įspūdingas vakarykštis koncertas Kunigų seminarijoje, galesit pasidaryti kopijas kas noresit. Tai tiek, gerų švenčių Tau, Tėveli ir visiems!!!

Būčiau labai dėkingas už įrašą, įdėčiau vieną kitą giesmių pavyzdį ir į Kupolės.lt grotuvą.

Vadovui
Aš kai pamatau šį veidą kur ramybė nusileido
Nejučiom širdis suvirpa.
Tarp tų lapų ir žalumo šitiek paslėpta gerumo.
Dvasios tėviškos ir ryžto, meilės, džiaugsmo, santūrumo,
Visko daug, tačiau kuklumo, čia iš vis – per akis.
Jis didžiulę širdį turi, gal todėlei ir subūrė
Apie save šitiek gėrio.
Ten kur visados daina visus lydi šypsena,
O su šypsena draugai mes gyvensime ilgai. Gintas

Laba diena, mano vardas Jonas Ohman, esu filmo rezisierius, gal but apie mane zinote. Baiginejame filma apie Juoza Luksa – Daumanta “Nematomas Frontas” kuris bus rodomas uzsienyje. Filme, pasirodo, tiktu naudoti Jusu atlikta daina “Oi Sakaleli” (apie 20 sekundziu). Mano klausimas yra, ar leistumete daina naudotis? Jei taip reiktu pasirasyti naudojimo leidimo dokumenta, kadangi norime rodyti filma uzsienyje ir ten tokio dokumento reikia. Mano telefonas 8 658 724 77, jei galite rasyti ar paskambinti buciau dekingas. Linkejimai, Jonas Ohman